Kelayakan Kejohanan Remaja B-17 UEFA 2020

Kelayakan Kejohanan Remaja B-17 UEFA 2020 adalah Kejohanan bola sepak di bawah-17 untuk menentukan 15 pasukan yang akan menyertai tuan rumah Estonia di kejohanan pusingan akhir Kejohanan Remaja B-17 UEFA 2020.[1]

Kelayakan Kejohanan Remaja B-17 UEFA 2020
Perincian kejohanan
TarikhPusingan Kelayakan:
25 September – 19 November 2019
Pusingan Elit:
2020
Pasukan54 (dari 1 konfederasi)
Statistik kejohanan
Jumlah perlawanan66
Jaringan gol262 (3.97 per perlawanan)
Penjaring terbanyakFlag of France.svg Matthis Abline
Flag of Poland.svg Szymon Włodarczyk
(Masing-masing 5 gol)
2019
2021

Selain Estonia, semua 54 anggota pasukan kebangsaan UEFA memasuki kejohanan kelayakan.[2] Pemain yang dilahirkan pada atau selepas 1 Januari 2003 layak menyertai.

FormatSunting

Kejohanan kelayakan terdiri daripada dua pusingan:[3]

  • Pusingan Kelayakan: Selain daripada Sepanyol dan England, yang menerima bye ke pusingan elit sebagai pasukan dengan pekali pengagihan tertinggi, baki 52 pasukan telah disediakan kepada 13 kumpulan empat pasukan. Setiap kumpulan bermain dalam format pusingan-kumpulan tunggal dan salah satu pasukan dipilih sebagai tuan rumah selepas cabutan. Juara 13 kumpulan, 13 naib juara, dan empat pasukan di tempat ketiga dengan rekod terbaik menentang pasukan pertama dan kedua di dalam kumpulan mereka akan mara ke pusingan elit.
  • Pusingan Elit: 32 pasukan telah disediakan kepada lapan kumpulan empat pasukan. Setiap kumpulan bermain dalam format pusingan-kumpulan tunggal dan salah satu pasukan dipilih sebagai tuan rumah selepas cabutan. Lapan juara kumpulan dan ketujuh naib juara dengan rekod terbaik menentang pasukan dalam kumpulan mereka layak ke kejohanan akhir.

Jadual setiap kumpulan adalah seperti berikut, dengan dua hari rehat antara setiap hari perlawanan (Peraturan Artikel 20.04):[3]

Jadual kumpulan
Hari Perlawanan Perlawanan
Hari Perlawanan 1 1 v 4, 3 v 2
Hari Perlawanan 2 1 v 3, 2 v 4
Hari Perlawanan 3 2 v 1, 4 v 3

Pemecah seriSunting

Dalam pusingan kelayakan dan pusingan elit, pasukan yang disenaraikan mengikut mata (3 mata untuk menang, 1 mata untuk seri, 0 mata untuk kalah), dan jika terikat pada mata, kriteria pemecah seri berikut digunakan, dalam perintah itu diberikan, untuk menentukan kedudukan (Peraturan Perkara 14.01 dan 14.02):[3]

  1. Mata dalam perlawanan satu-lawan-satu antara pasukan terikat;
  2. Perbezaan gol dalam perlawanan satu-lawan-satu antara pasukan terikat;
  3. Jumlah jaringan gol dalam perlawanan satu-lawan-satu antara pasukan terikat;
  4. Jika lebih daripada dua pasukan terikat, dan selepas menggunakan semua kriteria satu-lawan-satu di atas, subset pasukan masih terikat, semua kriteria satu-lawan-satu di atas dipohon semula secara eksklusif kepada subset pasukan ini;
  5. Perbezaan gol dalam semua perlawanan kumpulan;
  6. Jaringan gol yang lebih tinggi dijaringkan dalam semua perlawanan kumpulan;
  7. Penalti jika hanya dua pasukan mempunyai jumlah mata yang sama, dan mereka bertemu di pusingan terakhir kumpulan dan jika terikat selepas menggunakan semua kriteria di atas (tidak digunakan jika lebih daripada dua pasukan mempunyai jumlah mata yang sama, atau jika kedudukan mereka tidak relevan untuk kelayakan bagi peringkat seterusnya);
  8. Jumlah Mata disiplin (kad merah = 3 mata, kuning kad = 1 mata, pengusiran untuk dua kad kuning dalam satu perlawanan = 3 mata);
  9. Pekali UEFA untuk cabutan pusingan kelayakan;
  10. Undian terbanyak.

Untuk menentukan empat pasukan tempat ketiga terbaik daripada pusingan kelayakan, keputusan menentang pasukan di tempat keempat dibuang. Kriteria berikut digunakan (Peraturan Perkara 15.01 dan 15.03):[3]

  1. Mata Tertinggi;
  2. Perbezaan Gol terbanyak;
  3. Jaringan Gol tertinggi;
  4. Jumlah Mata disiplin; (jumlah 3 perlawanan);
  5. Pekali UEFA untuk cabutan pusingan kelayakan;
  6. Undian terbanyak.

Untuk menentukan tujuh naib juara terbaik dari pusingan elit, semua keputusan dipertimbangkan. Kriteria yang sama seperti di atas digunakan (Peraturan Artikel 15.02 dan 15.03).[3]

Pusingan kelayakanSunting

CabutanSunting

Cabutan untuk pusingan kelayakan telah diadakan pada 6 Disember 2018, 09:00 CET (UTC+1), di ibu pejabat UEFA di Nyon, Switzerland.[2]

Pasukan-pasukan itu telah dipilih berdasarkan kedudukan pekali mereka, dikira berdasarkan yang berikut:[4]

Setiap kumpulan mengandungi satu pasukan dari balang A, satu pasukan dari balang B, satu pasukan dari balang C, dan satu pasukan dari balang D. Atas sebab-sebab politik, Rusia dan Ukraine, Sepanyol dan Gibraltar, Serbia dan Kosovo dan Bosnia dan Herzegovina dan Kosovo tidak akan diundi dalam kumpulan yang sama.

Tuan rumah Kejohanan Akhir
Pasukan Peka Kedu
  Estonia 2.333
Bye ke Pusingan Elit
Pasukan Peka Kedu
  Sepanyol 25.889 1
  England 25.000 2
Pasukan memasuki pusingan kelayakan
Balang A
Pasukan Peka Kedu
  Jerman 24.167 3
  Belanda 23.778 4
  Perancis 20.611 5
  Itali 19.667 6
  Belgium 19.111 7
  Portugal 18.222 8
  Ireland 17.167 9
  Austria 14.333 10
  Sweden 14.000 11
  Serbia 13.778 12
  Scotland 13.222 13
  Rusia 13.111 14
  Bosnia dan Herzegovina 13.000 15
Balang B
Pasukan Peka Kedu
  Croatia 12.556 16
  Israel 11.333 17
  Hungary 11.111 18
  Slovenia 10.889 19
  Poland 10.833 20
  Turki 10.833 21
  Ukraine 10.722 22
  Norway 10.722 23
  Republik Czech 10.611 24
  Yunani 10.556 25
  Switzerland 10.111 26
  Denmark 9.333 27
  Slovakia 9.167 28
Balang C
Pasukan Peka Kedu
  Finland 7.833 29
  Azerbaijan 7.000 30
  Georgia 6.833 31
  Cyprus 6.833 32
  Wales 6.500 33
  Iceland 6.333 34
  Belarus 6.167 35
  Bulgaria 5.333 36
  Romania 5.000 37
  Ireland Utara 4.167 38
  Makedonia Utara 3.833 39
  Montenegro 3.667 40
  Kepulauan Faroe 3.222 41
Balang D
Pasukan Peka Kedu
  Lithuania 2.667 42
  Latvia 2.667 43
  Albania 2.333 44
  Armenia 2.000 45
  Luxembourg 1.667 46
  Moldova 1.667 47
  Kazakhstan 1.000 48
  Liechtenstein 1.000 49
  Andorra 0.333 50
  San Marino 0.333 51
  Gibraltar 0.333 52
  Malta 0.000 53
  Kosovo 0.000 54
Nota
  • Pasukan yang ditandakan dalam huruf tebal layak ke kejohanan akhir.

KumpulanSunting

Pusingan kelayakan mesti dimainkan pada 19 November 2019.

Masa sehingga 26 Oktober 2019 adalah CEST (UTC+2), selepas itu masa dalam CET (UTC+1), seperti yang disenaraikan oleh UEFA (masa tempatan, jika berbeza, berada dalam kurungan).

Kumpulan 1Sunting

Ked Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan
1   Belgium 3 2 1 0 17 3 +14 7 Pusingan Elit
2   Poland (H) 3 2 1 0 16 4 +12 7
3   Makedonia Utara 3 1 0 2 7 6 +1 3
4   Liechtenstein 3 0 0 3 0 27 −27 0
Sumber: UEFA
Peraturan untuk klasifikasi: Pemecah seri Kelayakan
(H) Tuan Rumah.

9 Oktober 2019 (2019-10-09)
15:30
Belgium   12–0   Liechtenstein
Laporan
OSiR Włocławek, Włocławek
Pengadil: Suren Baliyan (Armenia)

9 Oktober 2019 (2019-10-09)
15:30
Makedonia Utara   2–3   Poland
Laporan
Stadion Miejski, Toruń
Pengadil: Paul Mclaughlin (Ireland)

12 Oktober 2019 (2019-10-12)
11:00
Belgium   3–1   Makedonia Utara
Laporan

12 Oktober 2019 (2019-10-12)
15:30
Poland   11–0   Liechtenstein
Laporan

15 Oktober 2019 (2019-10-15)
15:30
Poland   2–2   Belgium
Laporan
OSiR Włocławek, Włocławek
Pengadil: Paul Mclaughlin (Ireland)

15 Oktober 2019 (2019-10-15)
15:30
Liechtenstein   0–4   Makedonia Utara
Laporan
Stadion Miejski, Toruń
Pengadil: Matthew De Gabriele (Malta)

Kumpulan 2Sunting

Ked Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan
1   Itali 3 3 0 0 12 0 +12 9 Pusingan Elit
2   Turki 3 2 0 1 8 5 +3 6
3   Ireland Utara 3 1 0 2 7 6 +1 3
4   Luxembourg (H) 3 0 0 3 1 17 −16 0
Sumber: UEFA
Peraturan untuk klasifikasi: Pemecah seri Kelayakan
(H) Tuan Rumah.

24 Oktober 2019 (2019-10-24)
19:00
Itali   6–0   Luxembourg
Laporan
Perbandaran Stade, Rumelange
Pengadil: Kári Jóannesarson Á Høvdanum (Kepulauan Faroe)

24 Oktober 2019 (2019-10-24)
19:00
Ireland Utara   0–4   Turki
Laporan
Stade rue Henri Dunant, Beggen
Pengadil: Marcel Birsan (Romania)

27 Oktober 2019 (2019-10-27)
19:00
Itali   2–0   Ireland Utara
Laporan

27 Oktober 2019 (2019-10-27)
19:00
Turki   4–1   Luxembourg
Laporan
Stade John Grün, Mondorf-les-Bains
Pengadil: Kári Jóannesarson Á Høvdanum (Kepulauan Faroe)

30 Oktober 2019 (2019-10-30)
19:00
Turki   0–4   Itali
Laporan
Stade John Grün, Mondorf-les-Bains
Pengadil: Marcel Birsan (Romania)

30 Oktober 2019 (2019-10-30)
19:00
Luxembourg   0–7   Ireland Utara
Laporan

Kumpulan 3Sunting

Ked Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan
1   Ireland (H) 3 3 0 0 13 3 +10 9 Pusingan Elit
2   Montenegro 3 1 0 2 3 4 −1 3[a]
3   Israel 3 1 0 2 3 5 −2 3[a]
4   Andorra 3 1 0 2 1 8 −7 3[a]
Kemaskini untuk perlawanan yang telah dimainkan pada 18 November 2019. Sumber: UEFA
Peraturan untuk klasifikasi: Pemecah seri Kelayakan
(H) Tuan Rumah.
Nota:
  1. ^ a b c Perbezaan gol satu-lawan-satu: Montenegro +1, Israel 0, Andorra -1.

12 November 2019 (2019-11-12)
16:00 (15:00 GMT)
Montenegro   0–1   Israel
Laporan
St Colman's Park, Cobh
Pengadil: Mario Zebec (Croatia)

12 November 2019 (2019-11-12)
20:30 (19:30 GMT)
Ireland   6–0   Andorra
Laporan
Turners Cross, Cork
Pengadil: Aleksei Matyunin (Rusia)

15 November 2019 (2019-11-15)
16:00 (15:00 GMT)
Israel   0–1   Andorra
Laporan
St Colman's Park, Cobh
Pengadil: Aleksei Matyunin (Rusia)

15 November 2019 (2019-11-15)
20:30 (19:30 GMT)
Ireland   3–1   Montenegro
Laporan
Turners Cross, Cork
Pengadil: Ferenc Karakó (Hungary)

18 November 2019 (2019-11-18)
15:00 (14:00 GMT)
Israel   2–4   Ireland
Laporan

18 November 2019 (2019-11-18)
15:00 (14:00 GMT)
Andorra   0–2   Montenegro
Laporan

Kumpulan 4Sunting

Ked Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan
1   Denmark 3 3 0 0 17 3 +14 9 Pusingan Elit
2   Sweden (H) 3 2 0 1 7 7 0 6
3   Lithuania 3 1 0 2 7 11 −4 3
4   Kepulauan Faroe 3 0 0 3 2 12 −10 0
Sumber: UEFA
Peraturan untuk klasifikasi: Pemecah seri Kelayakan
(H) Tuan Rumah.

27 September 2019 (2019-09-27)
16:00
Sweden   4–2   Lithuania
Laporan
Harlyckans IP, Helsingborg
Pengadil: Yigal Frid (Israel)

27 September 2019 (2019-09-27)
16:00
Kepulauan Faroe   1–6   Denmark
Laporan
Laröds IP, Helsingborg
Pengadil: Rahim Hasanov (Azerbaijan)

30 September 2019 (2019-09-30)
16:00
Denmark   6–1   Lithuania
Laporan
Laröds IP, Helsingborg
Pengadil: Dragan Petrović (Bosnia dan Herzegovina)

30 September 2019 (2019-09-30)
16:00
Sweden   2–0   Kepulauan Faroe
Laporan
Harlyckans IP, Helsingborg
Pengadil: Yigal Frid (Israel)

3 Oktober 2019 (2019-10-03)
16:00
Denmark   5–1   Sweden
Laporan

3 Oktober 2019 (2019-10-03)
16:00
Lithuania   4–1   Kepulauan Faroe
Laporan
Laröds IP, Helsingborg
Pengadil: Rahim Hasanov (Azerbaijan)

Kumpulan 5Sunting

Ked Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan
1   Perancis 3 3 0 0 12 0 +12 9 Pusingan Elit
2   Slovakia 3 2 0 1 12 3 +9 6
3   Cyprus (H) 3 1 0 2 3 5 −2 3
4   Gibraltar 3 0 0 3 1 20 −19 0
Sumber: UEFA
Peraturan untuk klasifikasi: Pemecah seri Kelayakan
(H) Tuan Rumah.

22 Oktober 2019 (2019-10-22)
14:00 (1500 EEST)
Perancis   8–0   Gibraltar
Laporan
Stadium Perbandaran Sotira, Larnaca
Pengadil: Juxhin Xhaja (Albania)

22 Oktober 2019 (2019-10-22)
14:00 (15:00 EEST)
Cyprus   0–3   Slovakia
Laporan
Stadium GSZ, Larnaca
Pengadil: Kai Erik Steen (Norway)

25 Oktober 2019 (2019-10-25)
14:00 (15:00 EEST)
Perancis   2–0   Cyprus
Laporan
Stadium GSZ, Larnaca
Pengadil: Robert Ian Jenkins (Wales)

25 Oktober 2019 (2019-10-25)
14:00 (15:00 EEST)
Slovakia   9–1   Gibraltar
Laporan
Stadium Perbandaran Sotira, Larnaca
Pengadil: Juxhin Xhaja (Albania)

28 Oktober 2019 (2019-10-28)
14:00 (15:00 EEST)
Slovakia   0–2   Perancis
Laporan
Stadium Perbandaran Sotira, Larnaca
Pengadil: Kai Erik Steen (Norway)

28 Oktober 2019 (2019-10-28)
14:00 (15:00 EEST)
Gibraltar   0–3   Cyprus
Laporan
Stadium GSZ, Larnaca
Pengadil: Robert Ian Jenkins (Wales)

Kumpulan 6Sunting

Ked Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan
1   Hungary 3 1 2 0 3 0 +3 5 Pusingan Elit
2   Serbia 3 1 1 1 3 3 0 4[a]
3   Belarus (H) 3 1 1 1 2 2 0 4[a]
4   Latvia 3 1 0 2 2 5 −3 3
Sumber: UEFA
Peraturan untuk klasifikasi: Pemecah seri Kelayakan
(H) Tuan Rumah.
Nota:
  1. ^ a b Kedudukan satu-lawan-satu: Serbia 3, Belarus 0.

24 Oktober 2019 (2019-10-24)
11:00 (12:00 FET)
Serbia   1–2   Latvia
Laporan

24 Oktober 2019 (2019-10-24)
14:00 (15:00 FET)
Belarus   0–0   Hungary
Laporan
Stadium Traktor, Minsk
Penonton: 270
Pengadil: Nicolas Laforge (Belgium)

27 Oktober 2019 (2019-10-27)
10:00 (12:00 FET)
Hungary   3–0   Latvia
Laporan
Stadium Torpedo, Zhodzina
Penonton: 70
Pengadil: Barbeno Luca (San Marino)

27 Oktober 2019 (2019-10-27)
13:00 (15:00 FET)
Serbia   2–1   Belarus
Laporan
Stadium Traktor, Minsk
Penonton: 250
Pengadil: Nicholas Walsh (Scotland)

30 Oktober 2019 (2019-10-30)
13:00 (15:00 FET)
Hungary   0–0   Serbia
Laporan
Stadium Dinamo, Minsk
Penonton: 50
Pengadil: Nicolas Laforge (Belgium)

30 Oktober 2019 (2019-10-30)
13:00 (15:00 FET)
Latvia   0–1   Belarus
Laporan
Stadium Traktor, Minsk
Penonton: 100
Pengadil: Barbeno Luca (San Marino)

Kumpulan 7Sunting

Ked Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan
1   Croatia 3 3 0 0 9 3 +6 9 Pusingan Elit
2   Scotland (H) 3 2 0 1 5 3 +2 6
3   Armenia 3 1 0 2 1 6 −5 3
4   Iceland 3 0 0 3 3 6 −3 0
Sumber: UEFA
Peraturan untuk klasifikasi: Pemecah seri Kelayakan
(H) Tuan Rumah.

22 Oktober 2019 (2019-10-22)
13:00 (12:00 BST)
Iceland   2–3   Croatia
Laporan
Luar Oriam, Edinburgh
Pengadil: Michal Ocenáš (Slovakia)

22 Oktober 2019 (2019-10-22)
19:00 (18:00 BST)
Scotland   2–0   Armenia
Laporan
Stadium Forthbank, Stirling
Pengadil: Dejan Jakimovksi (Makedonia Utara)

25 Oktober 2019 (2019-10-25)
13:00 (12:00 BST)
Croatia   4–0   Armenia
Laporan
Luar Oriam, Edinburgh
Pengadil: Dejan Jakimovksi (Makedonia Utara)

25 Oktober 2019 (2019-10-25)
19:00 (18:00 BST)
Scotland   2–1   Iceland
Laporan

28 Oktober 2019 (2019-10-28)
20:05 (19:05 GMT)
Croatia   2–1   Scotland
Laporan
Stadium Forthbank, Stirling
Pengadil: Michal Ocenáš (Slovakia)

28 Oktober 2019 (2019-10-28)
20:05 (19:05 GMT)
Armenia   1–0   Iceland
Laporan
Luar Oriam, Edinburgh
Pengadil: Genc Nuza (Kosovo)

Kumpulan 8Sunting

Ked Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan
1   Ukraine 3 2 1 0 4 0 +4 7 Pusingan Elit
2   Portugal (H) 3 1 2 0 4 0 +4 5
3   Georgia 3 0 2 1 0 2 −2 2
4   Albania 3 0 1 2 0 6 −6 1
Sumber: UEFA
Peraturan untuk klasifikasi: Pemecah seri Kelayakan
(H) Tuan Rumah.

13 November 2019 (2019-11-13)
16:00 (15:00 WET)
Portugal   4–0   Albania
Laporan
Estádio do Fontelo, Viseu
Pengadil: Boris Marhefka (Slovakia)

13 November 2019 (2019-11-13)
16:00 (15:00 WET)
Georgia   0–2   Ukraine
Laporan

16 November 2019 (2019-11-16)
16:00 (15:00 WET)
Ukraine   2–0   Albania
Laporan
Estádio Municipal de Nelas, Nelas
Pengadil: Boris Marhefka (Slovakia)

16 November 2019 (2019-11-16)
18:00 (17:00 WET)
Portugal   0–0   Georgia
Laporan
Estádio João Cardoso, Tondela
Pengadil: Kaspar Sjöberg (Sweden)

19 November 2019 (2019-11-19)
16:00 (15:00 WET)
Ukraine   0–0   Portugal
Laporan

19 November 2019 (2019-11-19)
16:00 (15:00 WET)
Albania   0–0   Georgia
Laporan

Kumpulan 9Sunting

Ked Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan
1   Yunani (H) 3 3 0 0 13 2 +11 9 Pusingan Elit
2   Jerman 3 2 0 1 7 2 +5 6
3   Kazakhstan 3 1 0 2 3 10 −7 3
4   Azerbaijan 3 0 0 3 1 10 −9 0
Perlawanan pertama akan dimainkan pada 19 November 2019. Sumber: UEFA
Peraturan untuk klasifikasi: Pemecah seri Kelayakan
(H) Tuan Rumah.

13 November 2019 (2019-11-13)
13:00 (14:00 EET)
Jerman   5–0   Kazakhstan
Laporan
Stadium Pampeloponnisiako, Patras
Pengadil: Alexandru Tean (Moldova)

13 November 2019 (2019-11-13)
14:00 (15:00 EET)
Azerbaijan   1–6   Yunani
Laporan

16 November 2019 (2019-11-16)
13:00 (14:00 EET)
Jerman   2–0   Azerbaijan
Laporan
Stadium Pampeloponnisiako, Patras
Pengadil: Denys Shurman ((Ukraine)

16 November 2019 (2019-11-16)
14:00 (15:00 EET)
Yunani   5–1   Kazakhstan
Laporan

19 November 2019 (2019-11-19)
13:00 (14:00 EET)
Yunani   2–0   Jerman
Laporan

19 November 2019 (2019-11-19)
13:00 (14:00 EET)
Kazakhstan   2–0   Azerbaijan
Laporan

Kumpulan 10Sunting

Ked Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan
1   Rusia 3 2 0 1 9 2 +7 6[a] Pusingan Elit
2   Switzerland 3 2 0 1 9 2 +7 6[a]
3   Romania (H) 3 2 0 1 7 1 +6 6[a]
4   San Marino 3 0 0 3 0 20 −20 0
Sumber: UEFA
Peraturan untuk klasifikasi: Pemecah seri Kelayakan
(H) Tuan Rumah.
Nota:
  1. ^ a b c  
    • Pemecah seri di antara tiga pasukan: Kedudukan gol satu-lawan-satu: Rusia 2, Switzerland 2, Romania 1.
    • Pemecah seri di antara Rusia dan Switzerland: Kedudukan mata satu-lawan-satu: Rusia 3, Switzerland 0.

24 Oktober 2019 (2019-10-24)
14:00 (15:00 EEST)
Rusia   7–0   San Marino
Laporan
Stadionul CNAF, Buftea
Pengadil: Jason Barcelo (Gibraltar)

24 Oktober 2019 (2019-10-24)
18:00 (19:00 EEST)
Romania   0–1   Switzerland
Laporan
Stadionul Mogoșoaia, Mogoșoaia
Pengadil: Aleksandrs Anufrijevs (Latvia)

27 Oktober 2019 (2019-10-27)
14:00 (15:00 EEST)
Switzerland   7–0   San Marino
Laporan
Stadionul CNAF, Buftea
Pengadil: Jason Barcelo (Gibraltar)

27 Oktober 2019 (2019-10-27)
18:00 (19:00 EEST)
Rusia   0–1   Romania
Laporan
Stadionul Mogoșoaia, Mogoșoaia
Pengadil: Nejc Kajtazovic (Slovenia)

30 Oktober 2019 (2019-10-30)
17:00 (18:00 EEST)
Switzerland   1–2   Rusia
Laporan
Stadionul CNAF, Buftea
Pengadil: Aleksandrs Anufrijevs (Latvia)

30 Oktober 2019 (2019-10-30)
17:00 (18:00 EEST)
San Marino   0–6   Romania
Laporan
Stadionul Mogoșoaia, Mogoșoaia
Pengadil: Nejc Kajtazovic (Slovenia)

Kumpulan 11Sunting

Ked Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan
1   Finland (H) 3 2 1 0 5 1 +4 7 Pusingan Elit
2   Republik Czech 3 1 2 0 4 1 +3 5
3   Bosnia dan Herzegovina 3 1 0 2 5 6 −1 3
4   Moldova 3 0 1 2 0 6 −6 1
Sumber: UEFA
Peraturan untuk klasifikasi: Pemecah seri Kelayakan
(H) Tuan Rumah.

25 September 2019 (2019-09-25)
12:00 (13:00 EEST)
Bosnia dan Herzegovina   3–0   Moldova
Laporan
Keskusliikuntapuisto, Kaarina
Pengadil: Loukas Sotiriou (Cyprus)

25 September 2019 (2019-09-25)
15:30 (16:30 EEST)
Finland   0–0   Republik Czech
Laporan
Salom Urheilupuisto, Salo
Pengadil: Nathan Verboomen (Belgium)

28 September 2019 (2019-09-28)
12:00 (13:00 EEST)
Bosnia dan Herzegovina   1–2   Finland
Laporan

28 September 2019 (2019-09-28)
15:30 (16:30 EEST)
Republik Czech   0–0   Moldova
Laporan
Keskusurheilupuisto, Parainen
Pengadil: Loukas Sotiriou (Cyprus)

1 Oktober 2019 (2019-10-01)
15:30 (16:30 EEST)
Republik Czech   4–1   Bosnia dan Herzegovina
Laporan
Salom Urheilupuisto, Salo
Pengadil: Nathan Verboomen (Belgium)

1 Oktober 2019 (2019-10-01)
15:30 (16:30 EEST)
Moldova   0–3   Finland
Laporan

Kumpulan 12Sunting

Ked Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan
1   Belanda (H) 3 2 1 0 4 2 +2 7 Pusingan Elit
2   Wales 3 2 0 1 6 3 +3 6
3   Slovenia 3 1 0 2 2 2 0 3
4   Kosovo 3 0 1 2 2 7 −5 1
Sumber: UEFA
Peraturan untuk klasifikasi: Pemecah seri Kelayakan
(H) Tuan Rumah.

9 Oktober 2019 (2019-10-09)
16:00
Wales   1–0   Slovenia
Laporan
Sportpark Parkzicht, Uden
Pengadil: Lionel Tschudi (Switzerland)

9 Oktober 2019 (2019-10-09)
19:00
Belanda   1–1   Kosovo
Laporan
De Wieën, Venray
Pengadil: Kristoffer Hagenes (Norway)

12 Oktober 2019 (2019-10-12)
13:00
Slovenia   2–0   Kosovo
Laporan
De Wieën, Venray
Pengadil: Kristoffer Hagenes (Norway)

12 Oktober 2019 (2019-10-12)
16:00
Belanda   2–1   Wales
Laporan
Sportpark Parkzicht, Uden
Pengadil: Milovan Milačić (Montenegro)

15 Oktober 2019 (2019-10-15)
19:00
Slovenia   0–1   Belanda
Laporan
De Wieën, Venray
Pengadil: Lionel Tschudi (Switzerland)

15 Oktober 2019 (2019-10-15)
19:00
Kosovo   1–4   Wales
Laporan
Sportpark Parkzicht, Uden
Pengadil: Milovan Milačić (Montenegro)

Kumpulan 13Sunting

Ked Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan
1   Austria 3 3 0 0 11 1 +10 9 Pusingan Elit
2   Norway (H) 3 2 0 1 10 2 +8 6
3   Bulgaria 3 1 0 2 6 6 0 3
4   Malta 3 0 0 3 0 18 −18 0
Sumber: UEFA
Peraturan untuk klasifikasi: Pemecah seri Kelayakan
(H) Tuan Rumah.

17 Oktober 2019 (2019-10-17)
13:00
Austria   6–0   Malta
Laporan
Briskeby Arena, Hamar
Pengadil: Luis Teixeira (Andorra)

17 Oktober 2019 (2019-10-17)
17:30
Bulgaria   1–2   Norway
Laporan
Briskeby Arena, Hamar
Pengadil: Ümit Öztürk (Turki)

20 Oktober 2019 (2019-10-20)
13:00
Austria   4–1   Bulgaria
Laporan
Nammo Stadion, Raufoss
Pengadil: Helgi Mikael Jónasson (Iceland)

20 Oktober 2019 (2019-10-20)
17:30
Norway   8–0   Malta
Laporan
Nammo Stadion, Raufoss
Pengadil: Luis Teixneira (Andorra)

23 Oktober 2019 (2019-10-23)
17:00
Norway   0–1   Austria
Laporan
Briskeby Arena, Hamar
Pengadil: Ümit Öztürk (Turki)

23 Oktober 2019 (2019-10-23)
17:00
Malta   0–4   Bulgaria
Laporan
Nammo Stadion, Raufoss
Pengadil: Helgi Mikael Jónasson (Iceland)

Kedudukan Tempat Ketiga KumpulanSunting

Untuk menentukan empat pasukan tempat ketiga terbaik daripada pusingan kelayakan yang terlebih dahulu ke pusingan elit, hanya keputusan pasukan tempat ketiga menentang pasukan pertama dan tempat kedua dalam kumpulan mereka diambil kira.

Ked Kum Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan
1 10   Romania 2 1 0 1 1 1 0 3 Pusingan Elit
2 3   Israel 2 1 0 1 3 4 −1 3
3 6   Belarus 2 0 1 1 1 2 −1 1
4 8   Georgia 2 0 1 1 0 2 −2 1
5 12   Slovenia 2 0 0 2 0 2 −2 0
6 1   Makedonia Utara 2 0 0 2 3 6 −3 0
7 11   Bosnia dan Herzegovina 2 0 0 2 2 6 −4 0[a]
8 13   Bulgaria 2 0 0 2 2 6 −4 0[a]
9 5   Cyprus 2 0 0 2 0 5 −5 0
10 2   Ireland Utara 2 0 0 2 0 6 −6 0[b]
11 7   Armenia 2 0 0 2 0 6 −6 0[b]
12 4   Lithuania 2 0 0 2 3 10 −7 0
13 9   Kazakhstan 2 0 0 2 1 10 −9 0
Kemaskini untuk perlawanan yang telah dimainkan pada 19 November 2019. Sumber: UEFA
Peraturan untuk klasifikasi: 1) mata; 2) perbezaan gol; 3) jaringan gol; 4) mata disiplin; 5) pekali; 6) undian terbanyak.
Nota:
  1. ^ a b Terikat pada mata disiplin: −4. Kedudukan di kedudukan pekali: Bosnia dan Herzegovina 15, Bulgaria 36.
  2. ^ a b Terikat pada mata disiplin: −6. Kedudukan di kedudukan pekali: Ireland Utara 38, Armenia 45.

Pusingan ElitSunting

CabutanSunting

Cabutan untuk pusingan elit akan diadakan pada 3 Disember 2019 di ibu pejabat UEFA di Nyon, Switzerland di ibu pejabat UEFA di Nyon, Switzerland.

Pasukan-pasukan itu diagihkan berdasarkan keputusan mereka dalam pusingan kelayakan. Sepanyol dan England, yang menerima bye ke pusingan elit, secara automatik diletakkan ke dalam Balang A. Setiap kumpulan mengandungi satu pasukan dari Balang A, satu pasukan dari Balang B, satu pasukan dari Balang C, dan satu pasukan dari Balang D. Juara dan naib juara dari sama dalam kumpulan kelayakan tidak boleh diundi dalam kumpulan yang sama, tetapi pasukan tangga ketiga yang terbaik, boleh diundi dalam kumpulan bersama dengan juara atau naib juara kumpulan pusingan kelayakan yang sama.

Ked Kum Pasukan P M S K JG GB PG Mt Pengagihan
1   Sepanyol 0 0 0 0 0 0 0 0 Balang A
2   England 0 0 0 0 0 0 0 0
3 4   Denmark 3 3 0 0 17 3 +14 9
4 5   Perancis 3 3 0 0 12 0 +12 9[a]
5 2   Itali 3 3 0 0 12 0 +12 9[a]
6 9   Yunani 3 3 0 0 13 2 +11 9
7 3   Ireland 3 3 0 0 13 3 +10 9
8 13   Austria 3 3 0 0 11 1 +10 9
9 7   Croatia 3 3 0 0 9 3 +6 9 Balang B
10 1   Belgium 3 2 1 0 17 3 +14 7
11 1   Poland 3 2 1 0 16 4 +12 7
12 11   Finland 3 2 1 0 5 1 +4 7
13 8   Ukraine 3 2 1 0 4 0 +4 7
14 12   Belanda 3 2 1 0 4 2 +2 7
15 5   Slovakia 3 2 0 1 12 3 +9 6
16 13   Norway 3 2 0 1 10 2 +8 6
17 10   Switzerland 3 2 0 1 9 2 +7 6[b] Balang C
18 10   Rusia 3 2 0 1 9 2 +7 6[b]
19 10   Romania (Y) 3 2 0 1 7 1 +6 6
20 9   Jerman 3 2 0 1 7 2 +5 6
21 2   Turki 3 2 0 1 8 5 +3 6
22 12   Wales 3 2 0 1 6 3 +3 6
23 7   Scotland 3 2 0 1 5 3 +2 6
24 4   Sweden 3 2 0 1 7 7 0 6
25 8   Portugal 3 1 2 0 4 0 +4 5 Balang D
26 11   Republik Czech 3 1 2 0 4 1 +3 5
27 6   Hungary 3 1 2 0 3 0 +3 5
28 6   Serbia 3 1 1 1 3 3 0 4
29 6   Belarus (Y) 3 1 1 1 2 2 0 4
30 3   Israel (Y) 3 1 0 2 3 4 −1 3[c]
31 3   Montenegro 3 1 0 2 3 4 −1 3[c]
32 8   Georgia (Y) 3 0 2 1 0 2 −2 2
Kemaskini untuk perlawanan yang telah dimainkan pada 30 Oktober 2019. Sumber: UEFA
Peraturan untuk klasifikasi: 1) mata; 2) perbezaan gol; 3) jaringan gol; 4) mata disiplin; 5) pekali; 6) undian terbanyak.
(Y) Kedudukan Tempat Ketiga Kumpulan dari pusingan kelayakan (boleh diundi dengan pasukan dari kumpulan pusingan kelayakan yang sama).
Nota:
  1. ^ a b Kedudukan mata disiplin: Perancis −3, Itali −10.
  2. ^ a b Kedudukan mata disiplin: Switzerland −3, Rusia −6.
  3. ^ a b Kedudukan mata disiplin: Israel −10, Montenegro −11.

KumpulanSunting

Pusingan elit dijadualkan dimainkan pada musim bunga 2020.

Masa sehingga 28 Mac 2020 adalah CET (UTC+1), selepas itu masa dalam CEST (UTC+2), seperti yang disenaraikan oleh UEFA (masa tempatan, jika berbeza, berada dalam kurungan).

Kumpulan 1Sunting

Ked Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan
1 Pasukan 1 0 0 0 0 0 0 0 0 Layak ke Kejohanan Akhir
2 Pasukan 2 0 0 0 0 0 0 0 0 Berkemungkinan ke Kejohanan Akhir berdasarkan Kedudukan
3 Pasukan 3 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Pasukan 4 0 0 0 0 0 0 0 0
Perlawanan pertama akan dimainkan pada 2020. Sumber: UEFA
Peraturan untuk klasifikasi: Pemecah seri Kelayakan

2020 (2020)
Pasukan 1 v Pasukan 4

2020 (2020)
Pasukan 3 v Pasukan 2

2020 (2020)
Pasukan 1 v Pasukan 3

2020 (2020)
Pasukan 2 v Pasukan 4

2020 (2020)
Pasukan 2 v Pasukan 1

2020 (2020)
Pasukan 4 v Pasukan 3

Kumpulan 2Sunting

Ked Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan
1 Pasukan 1 0 0 0 0 0 0 0 0 Layak ke Kejohanan Akhir
2 Pasukan 2 0 0 0 0 0 0 0 0 Berkemungkinan ke Kejohanan Akhir berdasarkan Kedudukan
3 Pasukan 3 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Pasukan 4 0 0 0 0 0 0 0 0
Perlawanan pertama akan dimainkan pada 2020. Sumber: UEFA
Peraturan untuk klasifikasi: Pemecah seri Kelayakan

2020 (2020)
Pasukan 1 v Pasukan 4

2020 (2020)
Pasukan 3 v Pasukan 2

2020 (2020)
Pasukan 1 v Pasukan 3

2020 (2020)
Pasukan 2 v Pasukan 4

2020 (2020)
Pasukan 2 v Pasukan 1

2020 (2020)
Pasukan 4 v Pasukan 3

Kumpulan 3Sunting

Ked Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan
1 Pasukan 1 0 0 0 0 0 0 0 0 Layak ke Kejohanan Akhir
2 Pasukan 2 0 0 0 0 0 0 0 0 Berkemungkinan ke Kejohanan Akhir berdasarkan Kedudukan
3 Pasukan 3 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Pasukan 4 0 0 0 0 0 0 0 0
Perlawanan pertama akan dimainkan pada 2020. Sumber: UEFA
Peraturan untuk klasifikasi: Pemecah seri Kelayakan

2020 (2020)
Pasukan 1 v Pasukan 4

2020 (2020)
Pasukan 3 v Pasukan 2

2020 (2020)
Pasukan 1 v Pasukan 3

2020 (2020)
Pasukan 2 v Pasukan 4

2020 (2020)
Pasukan 2 v Pasukan 1

2020 (2020)
Pasukan 4 v Pasukan 3

Kumpulan 4Sunting

Ked Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan
1 Pasukan 1 0 0 0 0 0 0 0 0 Layak ke Kejohanan Akhir
2 Pasukan 2 0 0 0 0 0 0 0 0 Berkemungkinan ke Kejohanan Akhir berdasarkan Kedudukan
3 Pasukan 3 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Pasukan 4 0 0 0 0 0 0 0 0
Perlawanan pertama akan dimainkan pada 2020. Sumber: UEFA
Peraturan untuk klasifikasi: Pemecah seri Kelayakan

2020 (2020)
Pasukan 1 v Pasukan 4

2020 (2020)
Pasukan 3 v Pasukan 2

2020 (2020)