Buka menu utama

Kelayakan Kejohanan Futsal AFC 2014

Kelayakan Kejohanan Futsal AFC 2014 telah diadakan pada akhir 2013 untuk menentukan 12 lagi tempat untuk ke kejohanan akhir di Vietnam. Pasukan penamat pertama, kedua dan ketiga dalam Kejohanan Futsal AFC 2012, dan negara tuan rumah untuk kejohanan 2012, menerima bye automatik ke pusingan akhir.

SistemSunting

Dua puluh empat pasukan yang berdaftar dalam aksi kelayakan untuk 12 tempat di pusingan akhir. Juara bertahan Jepun, naib juara Thailand, Tempat ketiga Iran dan edisi tuan rumah 2014 iatu Vietnam mempunyai kemasukan secara automatik ke kejohanan tersebut.
Tiga pasukan teratas daripada setiap zon akan layak ke Kejohanan Futsal AFC 2014.

Pasukan yang layakSunting

Pasukan Layak sebagai Tarikh layak Kemunculan
di Pusingan Akhir
  Jepun Juara Kejohanan Futsal AFC 2012 0130 Mei 2012 13th
  Thailand Naib Juara Kejohanan Futsal AFC 2012 0230 Mei 2012 13th
  Iran Tempat ke-3 Kejohanan Futsal AFC 2012 0301 Jun 2012 13th
  Vietnam Tuan Rumah 0431 Ogos 2013 3rd
  China Juara Zon Timur 0106 Oktober 2013 10th
  Taipei Cina Naib Juara Zon Timur 0206 Oktober 2013 10th
  Korea Selatan Tempat ke-3 Zon Timur 0407 Oktober 2013 12th
  Australia Naib Juara Kumpulan ASEAN 0922 Oktober 2013 6th
  Indonesia Tempat ke-4 Kumpulan ASEAN 0922 Oktober 2013 9th
  Malaysia Tempat ke-5 Kumpulan ASEAN 0922 Oktober 2013 10th
  Uzbekistan Juara Kumpulan Selatan & Tengah 116 November 2013 13th
  Tajikistan Naib Juara Kumpulan Selatan & Tengah 127 November 2013 8th
  Kyrgyzstan Tempat ke-3 Kumpulan Selatan & Tengah 137 November 2013 13th
  Lubnan Juara Kumpulan Barat 1411 Disember 2013 9th
  Kuwait Naib Juara Kumpulan Barat 1511 Disember 2013 11th
  Iraq Tempat ke-3 Kumpulan Barat 1612 Disember 2013 9th

ZonSunting

TimurSunting

Perlawanan dimainkan di Vietnam dari 3 Oktober hingga 7 Oktober 2013.
Semua masa adalah mengikut masa VietnamUTC+7.

Pasukan BP
M
S
K
JG
GB
PG
Mt
  China 4 3 1 0 18 2 +16 10
  Taipei Cina 4 3 1 0 14 8 +6 10
  Korea Selatan 4 2 0 2 19 10 +9 6
  Hong Kong 4 1 0 3 10 23 −13 3
  Makau 4 0 0 4 5 23 −18 0

3 Oktober 2013
16:00
China   9 – 0   Makau

3 Oktober 2013
19:00
Taipei Cina   4 – 2   Hong Kong

4 Oktober 2013
16:00
Hong Kong   0 – 5   China

4 Oktober 2013
19:00
Makau   1 – 5   Korea Selatan

5 Oktober 2013
16:00
Korea Selatan   3 – 5   Taipei Cina

5 Oktober 2013
19:00
Makau   3 – 6   Hong Kong

6 Oktober 2013
16:00
Taipei Cina   3 – 1   Makau

6 Oktober 2013
19:00
Korea Selatan   0 – 2   China

7 Oktober 2013
16:00
Hong Kong   2 – 11   Korea Selatan

7 Oktober 2013
19:00
China   2 – 2   Taipei Cina

ASEANSunting

Perlawanan dimainkan di Thailand dari 19 Oktober hingga 27 Oktober 2013.
Semua masa adalah mengikut masa Thailand UTC+7.

Peringkat KumpulanSunting

Kumpulan ASunting

Pasukan BP
M
S
K
JG
GB
PG
Mt
  Thailand 4 4 0 0 36 4 +32 12
  Vietnam 4 3 0 1 18 10 +8 9
  Malaysia 4 2 0 2 26 10 +16 6
  Filipina 4 1 0 3 9 50 −41 3
  Brunei 4 0 0 4 10 25 −15 0

20 Oktober 2013
14:00 UTC+7
Filipina   1 – 20   Thailand
Jovanie Simpron   35' Laporan Thueanklang   3'12'22'25'33'33'
Sornwichian   4'11'30'34'
Lekka   5'24'
Sittisak   9'
Rattanawongsawad   16'
Wongkaeo   21'23'29'30'31'33'

21 Oktober 2013
19:00 UTC+7
Vietnam   10 - 1   Filipina
Bao Quan   4'9'
Hoang Vinh   6'
Van Vu   12'33'
Pham Thanh Tuan   16'
Quynh Toan   16'34'
Tuan Vu   14'37'
Laporan  



Kumpulan BSunting

Pasukan BP
M
S
K
JG
GB
PG
Mt
  Australia 4 4 0 0 36 4 +32 12
  Indonesia 4 3 0 1 32 11 +21 9
  Myanmar 4 2 0 2 19 10 +9 6
  Timor-Leste 4 0 1 3 4 32 −28 1
  Laos 4 0 1 3 3 37 −34 1


21 Oktober 2013
10:00 UTC+7
Australia   17 - 0   Laos
Jarrod Basger   3'27'
Adam Stuart   10'12'14'15'
Marino Musumeci   17'35'
Wade Giovenali   23'
Daniel Fogarty   25'39'40'
Gregory Giovenali   31'
Raymond Miller   33'36'
Shervin Adeli   35'
Dean Lockhart   38'
Laporan

22 Oktober 2013
10:00 UTC+7
Laos   0 - 12   Indonesia
Laporan Bambang Bayu   1'2'10'35'
Nur Ali   19'
Anza Restuian   26'
Andriansyah   29'30'
Fhandy Permana   38'40'
Renaldi   40'
Julinur Hafid   40'

23 Oktober 2013
13:00 UTC+7
Indonesia   3 - 7   Australia
Andri Kustiawan   2'7'40' Laporan Tobias Seeto   1'
Jarrod Basger   3'36'39'
Gregory Giovenali   4'23'
Daniel Fogarty   19'

Peringkat Kalah MatiSunting

  Separuh Akhir Pentas Akhir
             
25 Oktober
   Thailand 10  
   Indonesia 4  
 
27 Oktober
       Thailand 2
     Australia 1
Tempat ketiga
25 Oktober 27 Oktober
   Australia 6    Indonesia  3
   Vietnam 1      Vietnam  7

Separuh akhirSunting

Tempat KetigaSunting

Perlawanan AkhirSunting


Selatan & TengahSunting

Perlawanan dimainkan di Uzbekistan dari 5 November hingga 7 November 2013.
Semua masa adalah mengikut masa UzbekistanUTC+5.

Pasukan BP
M
S
K
JG
GB
PG
Mt
  Uzbekistan 3 3 0 0 20 6 +14 9
  Tajikistan 3 2 0 1 17 13 +4 6
  Kyrgyzstan 3 0 1 2 7 15 −8 1
  Turkmenistan 3 0 1 2 7 17 −10 1








BaratSunting

Perlawanan dimainkan di Malaysia dari 8 Disember hingga 12 Disember 2013.
Semua masa adalah mengikut masa MalaysiaUTC+8.

Pasukan BP
M
S
K
JG
GB
PG
Mt
  Lubnan 4 3 1 0 13 9 +4 10
  Kuwait 4 2 2 0 13 7 +6 8
  Iraq 4 1 2 1 8 8 0 5
  Qatar 4 0 2 2 5 10 −5 2
  Arab Saudi 4 0 1 3 10 15 −5 1

8 Disember 2013
15:30
Kuwait   6 – 3   Arab Saudi

8 Disember 2013
18:30
Lubnan   4 – 3   Iraq

9 Disember 2013
15:30
Iraq   1 - 1   Kuwait

9 Disember 2013
18:30
Arab Saudi   2 - 2   Qatar

10 Disember 2013
15:30
Qatar   1 - 3   Lubnan

10 Disember 2013
18:30
Arab Saudi   2 - 3   Iraq

11 Disember 2013
15:30
Lubnan   4 - 3   Arab Saudi

11 Disember 2013
18:30
Qatar   1 - 4   Kuwait

12 Disember 2013
15:30
Iraq   1 - 1   Qatar

12 Disember 2013
18:30
Kuwait   2 - 2   Lubnan

RujukanSunting

Pautan luarSunting

  • [Laman rasmi]